Poďme spolu tancovať – Tanečné lekcie spoločenských a latinsko-amerických tancov

Poďme spolu tancovať – Tanečné lekcie spoločenských a latinsko-amerických tancov

Foto: Andrea Zelinková

Tanec je obľúbenou voľnočasovou aktivitou, pozitívne vplývajúcou na fyzické ale aj psychické zdravie. Podľa odborníkov, ľudia ktorí tancujú, lepšie znášajú stres, cítia sa šťastnejší, majú lepšie držanie tela.

Andrea Zelinková.

Zameranie

Tanečné lekcie sú zamerané na podporu spoločných aktivít. Tímový duch na pracovisku je jedným z kľúčových faktorov tvorby úspešného podniku. Tanec pozitívne vplýva na odbúranie stresu, zlepšuje náladu, spevňuje svalstvo a je ideálnou voľnočasovou aktivitou.  Využite možnosť tanečných lekcii v režime 100% náhradného plnenia a šetrite svoje náklady a zlepšujte si pamäť. Objedať TU

Tanečné hodiny môžu prebiehať viacerými formami:

  1. Formou niekoľkotýždňového uceleného kurzu, kde sa účastníci naučia základné figúry jednotlivých tancov
  2. Formou jednorázových tanečných hodín, vhodných na vyváženie celodenného sedavého zamestnania. Možnosť zorganizovať ako aktivitu pre páry alebo ako hodinu pre ženy.
  3. Ako teambuildingová aktivita pre skupinu

O tanci

Aké sú výhody tanca?

  • Zlepšuje náladu a redukuje stres

Existuje viacero štúdií ktoré dokazujú, že vďaka tancu sa ľudia stávajú šťastnejšími, a to najmä vďaka vyplaveným endorfínom. Nie je to však len tým, vďaka pohybu spojeného s hudbou sa vytvára kombinácia, ktorá v ľuďoch vyvoláva pocit šťastia.

Tanec dokonca pomáha v boji proti depresii a redukuje stres. Na to je ideálny najmä partnerský tanec.

  • Zníženie hmotnosti a spevnenie svalstva

Tanec je aeróbna aktivita, čo znamená, že vďaka zvýšenej srdcovej frekvencii sa počas tanca spaľujú kalórie, zlepšuje fyzická kondícia, a to veľmi príjemným a nenásilným spôsobom. Vďaka novým pohybom, na ktoré mnohokrát telo nie je navyknuté a nutnosti správneho postavenia tela, precvičujú sa aj svaly na ktoré sa bežne zabúda.

  • Podporuje pamäť a koordináciu tela

Učením sa nových krokov, pohybov a tanečných choreografií, človek podporuje nielen koordináciu svojho tela, ale zdokonaľuje aj svoju pamäť.

  • Aktívna forma relaxu

Pre mnohých je tanec ideálnou formou relaxu. Tým, že vás núti sústrediť sa na kroky, rytmus a partnera, sa odreagujete od bežných denných a pracovných povinností.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *