Zrak vs. počítače
25 feb

Zrak vs. počítače

Lektorka seminára o zraku. S Batesovou metódou som sa po prvýkrát stretla niekedy v priebehu 90tych rokov, keď som si kúpila knihu Prirodzené zlepšovanie zraku od Janet Goodrich. V tej dobe som nosila okuliare, pretože som mala problém vidieť do diaľky. Situácia sa zmenila, keď som v roku 2007 odišla na materskú dovolenku so svojou dcérkou. Okuliare (cca 1.5 dioptrie pre obe oči) som po takmer dvadsiatich rokoch nosenia odložila. V júli 2008 sa mi narodil synček – tri mesiace pred termínom. Komplikácie spojené s jeho predčasným príchodom na svet vyústili do diagnóz – detská mozgová obrna a retinopatia nedonosených (odlúpenie sietnice) 4. stupeň. Keď mi lekári oznámili, že môj syn, po 4 operáciách očí, bude schopný rozoznávať len svetlo a tmu, čo je praktická slepota, pochopila som, že klasická medicína môjmu synovi už viac nedokáže pomôcť, preto som sa rozhodla hľadať iné, alternatívne možnosti.

Ing. Daniela Maťuchová.

Len málo ľudí vie o možnosti zlepšenia zraku prirodzenou cestou. Všetko, čo väčšina z nás vie, je že keď sa nám zrak zhorší, môžeme sa rozhodnúť buď pre (silnejšie) okuliare, kontaktné šošovky alebo pre v súčasnosti stále populárnejšiu laserovú operáciu.

Ing. Daniela Maťuchová.

 

 

 

Zameranie

Seminár je zameraný na prevenciu ako aj zmierňovanie následkov tzv. CVS syndrómu (Computer Vision Syndrome), ktorého hlavnými prejavmi sú bolesti hlavy, rozmazané videnie, bolesti krku, červené oči, suché oči, únava, napätie v očiach atď., vedúce k postupnému zhoršovaniu zraku. Zahŕňa teoretické a praktické poznatky z oblasti prirodzeného zlepšovania zraku, ktoré vychádzajú z učenia očného lekára a chirurga Dr. Williama H. Batesa (1860 – 1931). Využite možnosť semináru v režime 100% náhradného plnenia a šetrite svoje náklady a zlepšujte si pamäť. Objedať TU

Pre koho je seminár určený

Pre zamestnancov firiem, ktorí sú vystavení dlhodobej práci s počítačmi.

Počet účastníkov

Seminár je stavaný pre menšie skupiny ľudí. Maximálny počet účastníkov 15.

Trvanie

6 hodín čistého času (možnosť skrátenej verzie).

Informácie o lektorke

Ing. Daniela Maťuchová poskytuje služby zrakového vzdelávania – pracuje ako učiteľ Batesovej metódy prirodzeného zlepšovania zraku bez okuliarov. K tejto metóde ju priviedli vážne problémy synčeka so zrakom. Venuje sa jej už viac než 8 rokov. Absolvovala štúdium na College of Vision Education v Anglicku, ktoré ukončila v marci 2013. Od mája 2013 je členom Bates Association for Vision Education – medzinárodnej asociácie združujúcej učiteľov Batesovej metódy.

V novembri 2017 jej vyšla kniha „Lepší zrak bez okuliarov – Praktický sprievodca na ceste za lepším zrakom“.

Zdieľať:

About the Author

Comments are closed.